| anonim_4396 a întrebat:

am finisat facultatea de Relatii Internationale. Acum vreau sa depun documntele la master la Drept. Doresc Drept civil (insa am inteles ca e greu acest drept) sau Drept international in sistemul relatiilor internationale.Voi ce-mi propune-ti sa-mi aleg, ca apoi sa-mi fie si de folos mai departe.Va multumesc.

23 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu poti sa faci masterat la drept daca nu ai terminat facultatea de drept, daca spui ca ai terminat o facultate ar fi trebuit sa stii asta deja. Pentru masterat se da examen de admitere din materia din anii de facultate, nu prea poti rezolva subiectele daca nu ai facut dreptul. Poti sa vezi subiectele din anii anteriori aici http://www.drept.unibuc.ro/......228-ro.htm
In plus, asa cum ti-au sugerat si ceilalti, nu ar strica sa lasi tonul mai mic si sa arunci o privire peste gramatica limbii romane, mai mare rusinea ca un absolvent de facultate sa scrie in halul asta...

| Kristinikaaa a răspuns:

Deja ai inceput cu stangul daca spui ca ai "finisat" si "propune-ti". Ti-as recomanda un master la limba romana, sectiunea abecedar!

| principessa1 a răspuns (pentru Kristinikaaa):

Bine că tu ai început cu dreptul.am cerut părerea privind întrebarea mea nu aiureli de-ale tale.ma privește pe mine cum scriu si cum ma exprim.Și mai întîi de toate uită-te la tine.winking

| raluk27 a răspuns (pentru principessa1):

Nu sunt aiureli de-ale ei. Sunt niste lucruri elementare. Mai bine inveti sa scrii si apoi visezi la "internationale". Pana una alta, ea scrie corect.

| principessa1 a răspuns (pentru raluk27):

De ce nu începi sa critici pe fiecare din acest site? poate așa te simți și tu mai bine.Eu scriu cum doresc, ce doresc și mii totuna de ce zic alții, în primul rind de criticile talewinking..Numai Bine!

| raluk27 a răspuns (pentru principessa1):

Se scrie "mi-i". Nu sunt criticile mele, e gramatica elementara, de clasa 1.

| principessa1 a răspuns (pentru raluk27):

Du-te dragă și învață-ți copii sa scrie corect și pe mine lasă-mă în pace ..HAHHH..pe cît de deșteaptă te ții pe atît de prostuță ești.winking

| raluk27 a răspuns (pentru principessa1):

N-am copii, dar daca as avea, i-as bate numai sa n-ajunga analfabeti, asa ca tine. Faci un rahat de facultate la butoane, abia stii sa scrii si tot tu cu gura mare. Vezi-ti, fato, lungul nasului, pune mana si invata si apoi da-te grandomana pe-aici!

Răspuns utilizator avertizat
| principessa1 a răspuns (pentru raluk27):

Nu degEaba se zice că Românii sunt Ratați.m-am convins de acest lucru.big grinbig grinbig grin

| raluk27 a răspuns (pentru principessa1):

Cred ca te-ai uitat in oglinda si de asta.

| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Eu zic sa adoptam copii inteligenti, sau eventual sa-i facem noibig grin

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Anytimebatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Acu ma pregatesc.

| principessa1 a răspuns (pentru raluk27):

Spre deosebire de tine nu sunt româncă.winking

| principessa1 a răspuns (pentru raluk27):

Cît de deșteaptă te ții dar începi a mînca literele.big grin.

| raluk27 a răspuns (pentru principessa1):

Nu, speli rahatul in Italia/Anglia/ Spania.

| raluk27 a răspuns (pentru principessa1):

Acu= forma regionala a cuvantului "acum". Dar ce sa stii tu de regionalisme, daca habar nu ai sa scrii un verb la persoana a doua plural

| principessa1 a răspuns (pentru raluk27):

Hahh, să nu-l speli tu mai întîi de toate că românii sunt peste tot, Tu nu ești o excepție... Dacă ai fi deșteaptă nu te-ai lega de oameni.big grin..Niciodată nu mi-a părut rău că am învățat această limbă da ca tine româncă atît de Ratată nu am văzut.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru principessa1):

Tu realizezi ce ineptii spui? Daca vorbim de Romania (pentru ca eu aici locuiesc), nu e normal sa fie plin de romani? De ce-ai vrea sa fie plin? De extrateresti? Ma leg de tine, fiindca esti o analfabeta, o melteanca cu aere de strainatate, care habar nu are sa scrie si tot ea cu gura mare. Ai vrea tu sa fii "ratata" ca mine. Mai du-te la scoala. Pun pariu ca nici numele nu stii sa ti-l scrii. Mai lasa ciocul, ca esti vai de capul tau.