| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am fost astazi la MAPN pentru recrutare ca soldat profesionist, mi-a dat fisa pentru medicul de familie, etc..problema e urmatoarea..sunt discromat.intampin probleme pe parcurs?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred sa fie o problema.Depinde si gradul de discromatie dar nu vad vreo legatura intre o afectiune a ochiului si ceea ce doresti sa devii tu.Succes.

| CataC a răspuns:

Salut
Pe vremea cand armata era obligatorie, era un test special pentru a-i depista pe discromati. Deci de bine nu e.
Nu stiu daca e motiv de excludere, tot cei de la MApN sunt in masura sa-ti dea un raspuns.
Va fi o testare medicala la care se va testa inclusiv asta, nu-i minti.
Multa bafta!