| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am fost sa ma angajez la KFC si azi trebuie sa ma duc la inductie si sefa de magazin mi-a spus ca la inductie imi trebuiesc toate actele in original dar si copie.Intrebarea mea este de ce cer cei de la inductie si originalul? Daca las doar copiile ce se va intampla? PS:O sa dau un test si nu stiu la ce intrebari m-ar pune sa raspund.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca copia nu este legalizata la un centru notarial, poate fii falsificata, de aceea au nevoie si de original, sa se poate compara, daca este identica cu originalul.
Ideea este sa mergi cu roginalul si copiile in mana si ei ti le verifica pe loc, dandu-ti ianpoi actele orginale.
Daca te duci fara orginale, poti sa-ti iei adio si de la job, ca nu te joci cu cerintele obligatorii.

| DanHePai a răspuns:

De obicei cer originalul pentru a nu exista greseli in copie si probabil cer si copie pentru a verifica copia de original si daca e corecta, originalul ti-l da inapoi iar copia ramane la ei.