| Spike7262 a întrebat:

Salut. Am gasit o companie pe nume "Hire&Fire srl" care se ocupa cu aducerea de muncitori din Asia la firmele romanesti si mi s-a spus ca dupa ce voi aduce 30 de muncitori, voi primi un reward de 250 eur si as putea sa semnez un contract de angajare pe 900 de eur net + acel bonus. Am avut un interviu cu CEO-ul si mi se pare putin ciudat ca fix el o acordat 1 ora din ziua lui pentru cineva ca mine…stie cineva ceva despre compania asta? E cumva o schema piramidala?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Salariul minim pe economie oferit de angajator este o blasfemie.

| Sophieka a răspuns:

Pai e doar patronul firmei de recrutare...Deci nu e patronul sau directorul vreunei fabrici.
Da. El mai departe va primii comision pentru fiecare muncitor pe care il aduci tu... Deci e o schema piramidala oarecum.