| George20123 a întrebat:

Salut, am incetat recent sa lucrez la Ubisoft, iar dupa ce am plecat de acolo, nu am luat si cartea de munca.Cum pot face acum rost de aceasta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Carnetele de munca nu mai exista, au fost abrogate inca de la 1.01. 2011. In prezent evidenta salariatilor se tine in Registrul general de evidenta a salariatilor (Revisal) in format pe hartie si electronic, atat la firma, cat si la ITM.
Poti obtine adeverinta de la firma cu perioada lucrata si salariile avute.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai exista "carti de munca", totul este inscris electronic la Camera de Munca, unde exista si evidenta ca ai fost angajat, daca ai avut contract legal de munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci rost de ea ca nu mai exista de ani buni.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai avut carte de munca atunci cand te-ai angajat?

| Balalau95 a răspuns:

Nu mai exista, contabilitate baga automat ce ai muncit intr-o chestie numita revisal, care e la autoritati direct, nu intr-un carnet pe care il iei acasa