| 123gabri3l123 a întrebat:

Salut, am intrat la facultatea de inginerie civilă în limba engleză Gheorghe Asachi Iași si am o curiozitate. Se preda numai în limba engleză?happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Si examenele le dai in limba engleza.

| dullcat a răspuns:

Felicitari.Dar poate ar fi trebuit sa te interesezi de asta inainte de admitere.Nu strica oricum engleza, mai ales daca planuiesti sa lucrezi in afara.

| Smmo a răspuns:

Asa ar trebui, am facut o facultate in alta limba straina si unii profesori mai vorbeau si in romana. Dar teoretic profesorii vor vorbi in engleza, manualele vor fi in engleza - daca sunt, iar examenele - scris/oral engleza. Daca vrei sa intelegi mai usor, incearca sa faci rost si de ceva manuale/cursuri in limba romana.