| Vasy3456790 a întrebat:

Am intrat la Scoala de Subofiteri Jandarmi Fălticeni și aș vrea să știu un lucru, am masina mea personala cu care as vrea sa ma duc la unitate, doar ca imi zicea cineva ca nu am voie sa o las in unitate. As vrea un raspuns concret..sa stiu daca pot sa ma duc cu masina sau sa o las unei rude...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge la scoala cu masina dar nu o poti tine la scoala. Mergi cu o ruda care sa o readuca la domiciliul tau sau gasesti pe cineva din Falticeni unde sa o lasi.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Masina poate fi lasata doar intr-o parcare exterioara, daca unitatea detine asa ceva.