| Vilau_Andrei_1990 a întrebat:

Salut,am media din bac 8, 86, pot intra la ASE la buget (marketing, management)? Tin sa mentionez ca am terminat la filologie. Daca aveti idee si de alte facultati pe baza de dosar unde pot intra cu siguranta la buget ...Multumesc.

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Eu știu că la ASE se dă admitere și se face media cu bacul, iar tu fiind la filo ( că mine) nu o sa te descurci la mate la examen, deci orienteaza-te spre altceva.Intra pe site-ul Universității din București și uită-te la toate facultățile, nu cred că se dă admitere la toate, deci cred că vei putea intra cu dosar.Succes!

| Anon31241212 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Nu se da nicio admitere la Ase.

| Anon31241212 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Bineinteles ca poti intra. Iti recomand sa dai la economie. Ai multe oportunitati de angajare dupa. Succes!

| Floreenofficial a răspuns (pentru Anon31241212):

Înainte se dădea!

| Anon31241212 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Stiu. Dar acum nu se mai da. Ce mai conteaza ce a fost in trecut? laughing

| MarianAlexandruStoica a răspuns:

Salut
Eu sunt la ASE, mai exacta Marketing, am trecut anul 2.
De câțiva ani nu mai este nevoie de examen, Anul trecut a avut loc ultima modificare la admitere, mai exact pentru a afla media de admitere trebuie sa faci următorul calcul:
0.6 * media de la bac + 0.4 * media anilor de liceu (9-12). Cu acesta medie se va face departajarea principala.
Eu am avut media finala 8, 91 și am intrat cu brio la buget (8.60 în bac și 9.40 media 9-12)
Este o facultate ok și te vei descurca chiar dacă ești venit de la filo, profesorii te iau cât de jos posibil și explica foarte bine.
Dacă mai ai și alte întrebări te ascult.
Succes!