| LordCristobal a întrebat:

Salut!
Am nevoie o nelămurire în privința CV-lui de tip Europass.
Până la urmă trebuie sa atragi un astfel de CV sau poți descărca oricând un model?
M-am încurcat puțin.

Răspuns Câştigător
| GabehAle a răspuns:

CV-ul in format europass este gratuit. Este si un site pe care iti faci cont si apoi iti generezi CV-ul.
Totusi, daca nu ti se cere in mod explicit sa faci CV in acest format, eu as alege alt model. De europass s-au cam plictisit angajatorii, fiindca majoritatea il fac asa.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Exact cum a zis colegul.
Atata vreme cat angajatorul nu solicita in mod expres formatul si standardul Europass, fa-l tu, intr-un mod clasic si original, (fara sa exagerezi sau minti) si va fi apreciat.

| LordCristobal explică:

Trebuie sa fac o corecție.
De la oboseala am făcut o greșeală.
Trebuie să plătești un CV Europass?