| Daniden09876 a întrebat:

Salut,am niste nelamuriri in legatura cu Universitatea nationala de aparare Carol 1. Dupa terminarea facultatii,in ce activezi,esti cadru mapn la birou? Singura facultate care pregateste cadre militare este facultatea de comanda si stat major,insa ea fiind in cadrul unei universitati,voi avea program militar (trezit de dimineata etc.)? Va rog sa raspundeti doar daca sunteti in cunoastere de cauza, ca m-au amagit multi laughing

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa o crezi tu ca te baga direct in birou!
Toate academiile militare au program militaresc, scularea la 4-5 dimineata, inviorarea de dimineata, dusul comun, mic dejun comun la cantina samd.
Odata intrat intr-o asemenea Academie, trebuie sa te integrezi si sa executi ceea ce esti pus sa faci de comandantul tau, de la instructia obligatorie de dimineata, pana la culcare obligatorie la aceeasi ora in fiecare seara.
Permisiile si iesirile in oras se dau numai de comandant, odata la cateva saptamani sau atunci cand ai rezultate exceptionale.