| Cristea468 a întrebat:

Salut, am o intrebare cat se asteapta dupa ce depui un CV (in cazul meu la Rompetrol) sa te sune sa mergi la interviu? ca eu astept de 2 saptamani si nu ma mai sunat nimei, am vorbit cu un sef de tura de la benzinarie si mi-a zis sa astept sa ajunga CV la patroana, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Nu poți face altceva decât să aștepți. Nu există o perioadă standard de așteptare, depinde de angajator și de mai mulți factori: cât de repede are nevoie de un nou angajat, când are timpul și disponibilitatea să examineze CV-urile și să organizeze interviurile etc.

| Cristea468 explică (pentru adryang78):

Poate sa dureze si o luna?

| adryang78 a răspuns (pentru Cristea468):

Da, e foarte posibil și asta.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din peste 50% din firmele la care am depus CV, nu au mai raspuns niciodata.

| Simpatic a răspuns:

O fi patroana la vreo benzinarie partenera de la coltul orasului, te anunt ca "patroana" Rompetrol sta tocmai in Kazakstan, de asta cred ca intarzie atatwinking

considera sa mergi in alt loc cu un alt CV

| Lioana a răspuns:

Eu zic sa depui CV-uri in mai multe locuri. Nu astepta sa fi sunat ca nu toate firmele suna pe toti aplicantii. Unii suna doar pe cei care ii intereseaza si pe restul ii ignora.

| Cristea468 explică (pentru Lioana):

Mersi de raspuns, o sa mai astept o saptamana asta si daca nu ma contacteza o sa merg in alta parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai ce să faci, mai aplică și în alte locuri.

| Dragobeta a răspuns:

Astepti. Atata timp cat ei nu au scos posturila concurs, te vor chema cand vor avea nevoie. Poate si in 6 luni.