| rapp2020 a întrebat:

am o intrebare ce ati zice sa ma fac bucatar sau operator pc?

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Eu unul as alege bucatarbig grin
Sa-ti spun si de ce. E una sa stai la PC asa din placere, si sa intri pe unde vrei tu. Si e una sa stai la PC, pentru a urma instructiunile sefilor 8 ore pe zi sau mai mult. E stresant crede-ma. Sa nu ne ascundem dupa deget. Munca de calculator e epuizanta.
Bucatar. Ce nu poti face din meseria asta?
-sa dai fetele pe spate si prietenii cu gustarile gatite de tine.
-sa ajungi bucatar sefbig grin in restaurante de luc, si sa primesti aprecierile unor clienti selectitongue
-Sa mananci ceea ce iti place si ce ai pofta, si de multe ori pe gratisbig grin.
Ca bucatar poti visa atat de departe, sa ajungi chiar un Master Chefbig grin smug

4 răspunsuri:
| FailL a răspuns:

Operator pc poate fi oricine stie sa introduca niste date (de orice fel) in calculator, deci nu-ti trebuie multa scoala pentru asta. In schimb, ca sa fi bucatar, iti trebuie talent, indemanare, sa fii sanatos (pentru ca vei sta ore intregi in picioare, vei lucra peste 8 ore zilnic, depinde de restaurant), rabdare, sa ai rezistanta la stres, plus ca-ti trebuie si o scoala de bucatari iar salariile nu's foarte mari (in ambele cazuri sunt mici oricum). Eu zic ca niciuna din astea big grin

| AristotelDenis a răspuns:

Sunt de acord cu faill dar ar fi mai bine bucatar ca inveti retete noi de mancaruri

| diadianadidi a răspuns:

Ce crezi tu ca te defineste mai bine. daca iti place sa lucrezi pe pc. operator. iar daca iti place sa gatesti si esti pasionat de asta. bucatar :d

| ofire25 a răspuns:

Depinde ce iti place cel mai mult.