| whatssup a întrebat:

Am o intrebare credeti ca e prea tarziu sa primesc scrisoarea de la hogwarts am 15 ani si inca nu am primit-o. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bee_2378 a răspuns:

Voi profita de faptul ca ai 15 ani, gandindu-ma ca vei intelege.Hogwarts este doar un personaj interpretat de un actor.Acel actor sta in patul lui, isi bea cafeluta din cescuta de sute de $, se uita la o plasma cat peretele tau de mare si probabil printr-o absurditate ajung cateva scrisori la el. Unele sunt intr-o alta limba decat ce stie el si vor fi...aruncate,altele sunt pline de inimioare si anticipand cat de mult il iubesc fanele nu-si va pierde timpul pentru a o citi, iar daca a ta este ceva mai matura sau mai serioasa astfel incat va crede ca este plata la "intretinere" o va deschide.Dar, vazand inceputul de "Dear Hogwarts, " isi va baga **** in el de rol, blestemand ziua in care l-a acceptat. Apoi daca esti norocoasa iti va scrie 3 randuri in care va raspunde"sunt incantat, exaltat de faptul ca mi-ai trimis aceasta scrisoare minunata, geniala, superba, sper sa ne vedem in curand"dar adevarul e ca nimeni nu va da bani la posta(sau un alt tip de curirat) ca acea scrisoare sa fie trimisa catre Romania.de aceea nu ai primit scrisoarea, pentru ca oamenii faimosi si care se stiu iubiti nu mai dau nici 2 bani pe cei de pe urma carora si-au castigat faima! dar totusi daca primesti scrisoarea si nu este scrisa de "mana" atunci ai avut norocul sa primesti aceeasi scrisoare ca altii.

| mariuta02 a răspuns (pentru bee_2378):

Este foarte urât ce ai făcut. În primul rând, Hogwarts nici măcar nu este un personaj, ci locul în care s-a petrecut acțiunea din filmul „Harry Potter". În al doilea rând, puteai să spui pur și simplu „nu există" și atât. TPU este o comunitate de oameni prietenoși și buni, și cu acest răspuns nu ai ajutat pe nimeni.