| Danielcristian2002 a întrebat:

Salut
am o intrebare cu privire la cererea tip de inscriere pentru scoala de agenti de politie, " Acestea se completează de către candidat în mod lizibil, se semnează și se transmit, exclusiv în format electronic" se mentioneaza si scrierea olografa, ce ar indica scrierea de mână careia nu-i văd scopul, imi poate spune cineva in ce format se completeaza, pentru ca am auzit mai multe variante si sunt putin confuz.

Răspuns Câştigător
| catalin09023 a răspuns:

Salut,

Cererea se scoate la imprimanta si completezi intr-un mod lizibil spatiile goale.
Singurul lucru pe care il vei scrie de mana este autobiografia!

Succes!

2 răspunsuri:
| IceRope a răspuns:

Scrierea de mână este necesară pentru a vedea oamenii ăia dacă ai scrisul citeț și corect. Polițistul nu întocmește procese verbale doar pe laptop. Dacă zici că nu vezi scopul acestei cerințe, ești numai bun de făcut polițist.
LOL

| Danielcristian2002 explică (pentru IceRope):

Întrebarea era despre procedura în sine, nu despre importanța scrierii de mână, dar daca a scoate o frază din context si a te lega strict de asta, neîntelegând, de la inceput la sfârsit, intrebarea esti cel putin la fel de bun?