| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o întrebare gigantică pentru voi. Și sună cam așa:
Dacă vreau să urmez cursurile unui liceu pedagogic (la mine nu mai e "dacă"), și nu vreau să predau în ciclul primar sau liceal pentru că vreau ceva mai mult deoarece pe lângă cadru didactic voi fi și cercetător științific și vreau să fiu profesor universitar, mai trebuie să îmi dau modulul pshio-pedagogic dacă fac pedagogicul sau fac conversie și urmez restul etapelor normal? Sunt clasa a 8 a și vreau să știu mai clar ceea ce vreau să fac în viitor.

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Ohohooo, ca sa ajungi ce vrei tu nu este suficient doar Liceul pedagogic. Vei face facultatea, studii post universitare, specializari, examene, congrese, si altele. Modulul psiho-pedagogic nu va mai fi obligatoriu. Dar e indicat sa-l faci. Nu se stie ce modificari intervin in timp.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vreau să fiu profesor universitar, mai trebuie să îmi dau modulul pshio-pedagogic"

tu treci int-a 9 a, apoi termină liceul, apoi ia-ți bacul, apoi intră la facultă, apoi termină faculta, apoi... apoi mai vezi tu, că se schimbă legea

| Cosminaailie a răspuns (pentru sierra1):

? mi-ai făcut ziua, da ai dreptate poate pana în nu știu, când voi termina și faculta și masterul poate da se mai schimba treaba

| Zuzu1991 a răspuns:

Toate raspunsurile nu sunt la obiect
care e obiectul?

obiectul e ca tu ITI FACI GRIJI pentru un curs prapadit, pe care, daca esti in stare sa ajungi profesor universitar sau mai mult, cercetator stiintific, atunci e floare la ureche
dar pe tine te doare asta ACUM, nu peste ani buni de scoala pana ajungi sa il ai in fata si sa decizi daca il faci sau nu