| noSUno a întrebat:

Salut, am o intrebare pentru acei care stiu cite ceva despre invatamintul din Franta.
Anul acesta termin Colegiu. si trebuie sa imi aleg intre un liceu profesional si un liceu general. iar intrebarea este : dupa ce fac liceul profesional o sa pot sa fac si universitatea sau nu? si cum credeti cei mai bine profesional sau general? eu zic ca daca fac generalul pe viitor o sa fie mai bine. astept pareri. ajutati`ma va rog cei care stiu cite ceva. funda :*

1 răspuns:
| asdfbc a răspuns:

Buna! Am o intrebare.Sunt nou venita in Franta, urmeaza sa merg la colegiu, la cinqieme, astept sa ma duc la testul' ala care imi verifica cunostintele.Imi poti spune cum e la colegiu? Despre testul' care imi verifica cunostinele? Despre materii? Ce ti se pare tie greu? Te rog!