Întrebare recomandată | PVAAVU a întrebat:

Salut, am o întrebare pentru voi, cei care sunteți în domeniul chimiei (nu al ingineriei chimice), de la voi pot lua informații și fapte. De la ceilalți nu vreau răspunsuri că de la voi primesc doar presupuneri și păreri. Dacă am licența în farmacie am șansa de a ocupa anumite posturi de chimist? Evident, nu le pot ocupa pe oricare dar vreau să știu dacă pot și dacă da, care? Vă rog să-mi spuneți și de unde știți.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"cei care sunteți în domeniul chimiei...de la voi pot lua informații "

in cazul tău, doar dacă condițiile de participare (dacă o fi așa ceva) la "anumite" concursuri - că nu ne spui de care - prevăd explicit ca pregătire și pe cea de farmacist, poți. Altfel, prin "asimilare", nu