| Zaharescu_Claudiu_2000 a întrebat:

Salut, am o intrebare si sper sa ma ajutati, vreau sa ma apuc de chitara, si multi imi spun sa incep cu acustica, dar eu sunt foarte atras de cele electrice, si ce ar trebui sa fac, eu prieten, care are tot 2 chitari electronice, mi-a spus ca nu se poate intampla nimic daca incep cu cea electrica, si daca vreau sa invat acordurile, o dau pe modul clean, pentru inceput...Deci? Se pot intampina probleme daca incep cu chitara electrica, pentru ca vreau sa si invat pe ea acordurile si toate celelalte, nu sa incep direct cu distors laughing...Va multumesc si sper sa imi raspundeti cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| Lary_Larisa_1995_ZjER a răspuns:

Eu am inceput cu chitara electrica si m-am descurcat destul de bine.winking Si pe ea am invatat si acordurile, eu zic ca nu este o problema.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mereu se incepe pe chitara rece.

| Mona1428 a răspuns:

Daca vreai neaparat sa incepi cu chitara electronica, incepe cu ea. Mai prefelabil ar fi cea acustica, dar nu prea conteaza, tot chitara e.