| CocaColaRO a întrebat:

Salut, am o intrebare simpla...
Cum pot deveni sofer pe tir? >-- Sunt clasa a 8-a si sunt pasionat de asa ceva, nu ma intereseaza cat castig,de o paina tot o sa am dar imi place acest job, vizitez noi orase, poate imi fac prieteni (colegi) si altele. In fine, deci cum pot deveni sofer pe tir? Ce studii trebuie sa am si cam cati bani trebuie sa am in total? Astept raspunsuri de la cei cu experienta in domeniu. Daca se poate sa-mi lasati si link-ul de la firme pentru incepatori (sa dau si eu o privire)
Funda

Răspuns Câştigător
| Iulian0764 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai categoria B apoi dupa ce implinesti 21 de ani poti face scoala pentru C+E adica tir.
Banii vor fi in functie de ce tarife practica acea scoala de soferi.

1 răspuns:
| Iulian0764 a răspuns:

Aa da si era sa uit trebuie sa ai si atestat pentru marfa.