| Danynbn151389 a întrebat:

Salut,am o pasiune pentru trupele speciale(s.ia.s.-s-a.s)am 15 ani și 1, 62 înălțime,trebuie sa ating o anumită înălțime sau trebuie doar sa trec probele?(am forța și știu sa ma lupt destul de bine, având in spate cam doi ani de antrenamente de diferite stiluri.)(credeți ca dacă e o anumită limita de înălțime o pot atinge?), Multumesc!

5 răspunsuri:
| Anonim90945 a răspuns:

Salut! Din cate stiu nu poti ajunge din prima in trupele speciale. Mai intai trebuie sa urmezi una din scolile de politie, sa te duci pe un domeniu (Ordine si siguranta publica, criminalistica, etc) si dupa ce capeti o anumita experienta dai niste probe pentru a ajunge acolo. Sa fiu sincer inaltimea nu prea te ajuta si acolo din cate stiu sunt niste criterii de selectie darrrr nu te lasa descurajat, daca asta este visul tau mergi in continuare. Sper ca nu am dat vreo informatie eronata ca sa te induc in eroare. Iti doressscc sa ajungi unde ti-ai propus, sa fii bun pe domeniul acesta si ca si o recomandare ar fi sa vezi si partea nasoala ca sa nu te trezesti pe urma ca nu iti place!

| TudorDD a răspuns:

La 15 ani 1, 62 e in regula. Din cate stiu nu este o limita de inaltime. Mult succes si nu te descuraja orice ti-ar sta impotriva, vei reusi cumva candva! Doar fii inteligent si gaseste solutia!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aplică și o să vezi.

| darrio2007 a răspuns:

Vei avea de parcurs multa scoala pana vei ajunge in trupele speciale.

| ReddY25 a răspuns:

Nu ar trebui să reprezinte un impediment