| YoNuT01 a întrebat:

Salut, am o problema cu scoala, is in clasa a9, am o clasa foarte obraznica, numai idioti, cocalari,manelisti,chiulangii,nu pot sa mai stau cu asemenea clasa de hoti, m-am gandit sa nu ma mai duc la scoala, m-am saturat sa ma tot stresez in fiecare zi sad, ce sfaturi imi dati, dau funda.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Muta-te in alta clasa. Sa nu mergi la scoala nu este o solutie buna.

| onasis1961 a răspuns:

Cred că trebuie să ai o discuţie cu părinţii şi să stabiliţi cum este mai bine pentru tine!

| 3my098 a răspuns:

Mutăte in altă clasă

| mixxjim a răspuns:

Sa te muti la alta clasa, sau chiar la alt liceu, unde sunt copii normali, foarte multa lume de transfera deci poti s-o faci si tu. Cum adica sa te lasi de scoala din cauza lor? Chiar ii lasi sa-ti distruga viata? Vrei s-ajungi si tu ca ei? Deci lupta pentru tine, apara-ti viata si viitorul, transfera-te!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Discuta cu parintii si transfera-te la o clasa mai buna! explica-le si lor situatia, ei vor vorbi cu diriginta si directoarea si te vei muta intr-un mediu mai linistit! nici vorba sa vrei sa renunti tu la scoala din cauza unora ca ei! succes happy

| Sw3eTy3 a răspuns:

Heii`.Transfera-te intr-o clasa mai normala(sau in care ai prieteni...toti avem prieteni din alte clase)vorbeste cu parintii si spune-le motivul..sigurvor intelege pentru ca n vor ca copilul lor sa invete intr-o asemenea clasa.

| YoNuT01 explică (pentru Sw3eTy3):

Cand se poate transfera?

| Sw3eTy3 a răspuns (pentru YoNuT01):

Pai eu sriu ca din semestrul doi puteai(in vacanta de iarna)dar poti vorbi cu parintii tai sa vorbeasca cu directoarea/directorul si poate te transfera.happy