| aADI a întrebat:

Salut, am șanse să mă descurc la un job pe domeniul operator mașinăriei CNC? Am primit o recomandare la o firmă, însă nu am experiență deloc nu prea știu cu ce se mănâncă, m-am documentat pe internet și pe Youtube... Eu am absolvit cartografie-topografie și m-au cuprins emoțiile și pe data de 6 trebuie să merg la fabrică.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E o meserie care se plateste bine, iti dai seama ca daca nu ai experienta deloc o sa stea cu tine sa te invete pana sunt siguri ca te descurci.

| DeathIncarnate a răspuns:

Stai linistit nu iti face griji, o sa inveti tot ce e necesar in momentul in care te duci la munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te primesc, te și învață.

| Digikey a răspuns:

Depinde de multi factori.In cele mai multe cazuri operatorul cnc apasa pe buton se deschid usile pune piesa si apasa pe alt buton.se inchid usile, incepe prelucrarea si asteapta linistit ca masina sa termine toate operatiile.