| TheLawyer a întrebat:

Am si eu cateva intrebari in legatura cu fac. de drept. Care sunt cele mai bune profesii cu care poti iesi? Si care din ele este platita bine. Puteti face o clasificare. Mersi mult astept cat mai multe raspunsuri si cat mai repede.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din facultatea de drept iesi doar jurist si cu studii juridice poti ajunge judecator, procuror, notar sau avocat (urmand modalitatea de intrare in profesia aleasa), consilier juridic si secretar de consiliu local. Cele mai platite sunt cea de avocat si de notar, bineinteles daca esti foarte bun dar si celelalte sunt platite destul de bine. Numai bine!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu alerga după multe răspunsuri, ci după unul inteligent!
Facultatea te licențiază ca jurist, tu trebuie să alergi în societatea actuală un loc de muncă.
Poți fi avocat, magistrat, consilier juridic, ofițer de poliție (acum nu se mai fac angajări din sursă externă!).
Pa, pa.