| AdrianDinamo a întrebat:

Salut.am si eu o curiozitate...ce salariu lunar are un ofiter(pompieri)? Si care sunt probele fizice de admitere la o academie? OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Salariul lunar al unui ofiter(pompier) este in jur de 1000 de lei.Probele fizice sunt alergare de viteza, de rezistenta si de forta(flotari).

| ElGreco88 a răspuns (pentru alexs99):

Daca habar nu aveti cu ce se mananca, de ce vorbiti in plus? Un subofiter dupa terminarea scolii pleaca de la 1100- 1200 lei pe luna ( subofiter ramai, nu poti creste in grad.). Un ofiter pleaca de la 2100-2200 lei pe luna dupa terminarea facultatii si in timp inainteaza in grad si odata cu el si leafa.bft

| ElGreco88 a răspuns (pentru alexs99):

Serios? flotari? la ce vorbesti daca habar nu ai ce e cu tine?

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună.Salariul e 900 -1200 lei.
Uită-te aici la probele fizice :
http://www.academiadepolitie.ro/......pieri.html

| AdrianDinamo explică (pentru mimiwewem):

Si probe fizice? ca vad ca asta e matematica...iar eu sunt filologie laughing

| ElGreco88 a răspuns (pentru mimiwewem):

Numai 900 de lei un ofiter?

| ElGreco88 a răspuns:

La probele fizice ai :

- viteza, 50 m trebuie sa alergi in 6 ' 2
-rezistenta, 1000 m in 3"45'
-aruncarea mingii medicinale, minge de 4 kg trebuie aruncata minimum 7 m!