| IonutBr a întrebat:

Salut, am si eu o curiozitate. Pot să stau singur in chirie daca am 17 ani?

Răspuns Câştigător
| missfatadelatara a răspuns:

Normal.

Dacă contractul de închiriere e pe numele cuiva +18 ☺

| IonutBr explică (pentru missfatadelatara):

Misfatadelatara mersi de raspuns, am crezut ca este vreo lege sa nu te lase decat la 18 ani

| missfatadelatara a răspuns (pentru IonutBr):

Pai dacă părinții tai închiriază garsoniera/apartamentul/casa/vila/castelul ce-o fi, poți sta și dacă ai 12 ani.

Ma rog, dacă știi sa te descurci singur și nu ai nevoie de bonă.

3 răspunsuri:
| veronica0912 a răspuns:

Daca esti sigur ca te poti descurca singura, atunci calea e deschisa. Dar va trebui sa gaseti pe cineva care sa incheie contract in locul tau sau sa gasesti unde sa stai fara a incheia contract.