| FcsbMihai a întrebat:

Am si eu o intrebare. As vrea sa ma fac programator it si nu stiu de unde sa incep? Ma poate ajuta cineva!
MULTUMESC

2 răspunsuri:
| njohn a răspuns:

Intai invata notiunile de baza big grin

| activrecruitment a răspuns:

Daca vrei sa te faci programator cred ca merita sa dai la automatica macar pentru scutirea de impozit.:)
Se recomanda celor care vor să înveţe programare singuri să înceapă cu limbaje mai uşoare, precum Python, a cărui popularitate se datorează simplităţii şi conciziei codului. Alte limbaje recomandate începătorilor sunt Java sau C#.
Toate informatile necesare pentru programare pot fi găsite în cărţi şi tutoriale online.
Pentru cei care vor să devină programatori, fără a avea însă facultate de profil, există cursuri şi seminarii, unele dintre ele gratuite. Organizaţia ROSEdu (rosedu.org) precum şi DevAcademy (devacademy.ro) au astfel de cursuri.
Cursuri de acest gen mai au si coursera.com, edx.org şi udacity.com
Sper sa te ajute raspunsul meu.

Oana V
http://www.activrecruitment.ro