| MadalinwDrY a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare, daca am fost in centrul de reeducare(minor fiind), am executat jumătate din pedeapsa propriu zisa, pot/imi afectează cu ceva, daca vreau sa merg in armata acum?(am 23 de ani, deci s-a întâmplat acum 7 ani, si nu am cazierul pătat)

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tocmai pentru ca nu ai mentiuni in cazier, nu iti poate aduce nicio limitare la armata

| siriusblack98 a răspuns:

Cat timp nu ai mențiuni în cazier, nu ar trebui sa fie probleme. Deși sa fii sigur ca or sa te găsească în 2 secunde ca ai fost la școala de corecție ca sunt stricți cu oamenii.

| ioana748 a răspuns:

Poti incerca. Faptul ca nu ai cazier este un plus.
Atunci erai un copil acum esti un tanar care doreste sa si faca un viitor.
Nu cred ca vor fi probleme.
Bafta,