| oopswhat a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De abia am intrat in liceul Tonitza si as vrea sa ma mut din grupa in care am fost repartizata....nu stiu exact cum... daca cineva din "interior" stie il rog sa impartaseasca aceste cunostinte.

Merci anticipatwinking

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

,,Grupele,,adica clasele a, b, c etc.au fost stabilite in ordinea mediilor obtinute la examen,incepand cu cele mai mari medii la clasa,,a,,si apoi in ordine descrescatoare, completand o alta clasa cu numarul de elevi prevazut. Daca te transferi in cadrul aceluiasi liceu si ai aceleasi materii, depinde de conducerea liceului sa-ti aprobe transferul la o alta clasa, dar numai unde media la examen a fost egala, ori mai mica decat a ta.