| Vertic_Sergiu_1996 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.

De mic imi doream o cariera militară, doar ca părinții nu ma lasa (pe undeva ii inteleg, dar na). In fine, in generală m-a atras destul de mult biologia, la care sunt si bun, de altfel. In orice caz, as dori sa va întreb ce știți despre secția UPU, câtă chimie se cere (sincer, nu imi prea place chimia, dar o învăț), ce presupune acest rezidențiat la urgenta, in ce consta, si ce se cere. Va multumesc! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai Sergiu, profesia ti-o alegi dupa bunul tau plac si convingere, nu dupa ce te lasa mama si tata, ca nu este viata si cariera lor. In plus, la 18 ani nu mai esti bebe mic sa decida mama si tata pentru tine.
Banuiesc ca, la ales nevasta nu o sa mergi cu mama si tata de mana sa o aleaga ei, iar la culcare or sa stea langa tine sa o verifice ei daca-i virgina si restul, ori or s afie taman asa?

In roice caz, ar trebui s aai mai mult creier si sa nu accepti ceea ce vor parintii tai, ca nu-i cariera lor si nici viata lor. Nu vad nici un risc si nici o nenorocire daca te duci in armata. Iti place armata, iti plac hainele militare, viata este ordonata si salariul este mare, ce ti-ai dori mai mult de atat?

1 răspuns:
| Lorena7712 a răspuns:

Din cate stiu eu se cere chimie dar nu stiu sa iti spun la ce nivel