| Da_Silva_Darius_1991 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare. Este posibil dacă termini un liceu tehnologic unde dai bac-ul din mate m2, romana și biologie sa mergi la facultatea de informatica? Țin sa menționez ca în examen la romana am luat 9, 10 și la mate 7, 50 doar ca m-am bazat ca întru la liceul dorit și am fost repartizat. Am specificat acest lucru deoarece nu vreau sa se creadă ca sunt un copil de 5 și de 4 cu vise de a avea o meserie în IT. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| zurghii a răspuns:

Poti sa mergi la ce facultate vrei de la orice profil, dar la o facultate pe domeniul calculatoare, se intra cu note de minim 9.50 in bac, iar dupa aceea vei sustine un examen din matematica la facultatea respectiva, daca iei nota care ti se cere, ai intrat!