| Adex12k a întrebat:

Salut! Am si eu o intrebare legata de examenul psihologic pentru jandarmi. La acel test de personalitate cum este mai bine sa raspunzi? Sa raspunzi cat mai sincer sau sa minti pe alocuri ca sa te pui intr-o lumina mai buna? Si daca l-a dat cineva recent, cum a fost? A fost usor sau a fost greu examenul? Si cum a raspuns la acel test de personalitate? Multumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa te caracterizezi asa cum esti, pentru ca mai tarziu isi vor da seama ca ai mintit. Asta daca vei intra la jandarmi.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cel mai bine e sa fii onest, altfel tot tu o patesti. Gandeste-te totusi si la faptul ca daca minti pe parcurs ei isi vor da seama de diferente. Iar din cate stiu intrebarile sunt reluate (nu la fel), fiindca astfel exista riscul sa te contrazici. Pana la urma, daca nu esti potrivit / potrivita pentru post, poate asa e cel mai bine.