| RamanaMaharshi a întrebat:

Salut!
Am terminat acum 2 ani politehnica si lucrez in it. Insa, inca din liceu imi doream sa fac medicina, dar din anumite motive am renuntat la idee. Totusi, inca ma gandesc la asta..nu simt deloc satisfactie din it, in ciuda salariilor f bune. Si medicina este domeniul care ma pasioneaza cu adevarat.
Intrebarea mea este, ar fi aiurea sa mai incep medicina la 26 de ani?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu crezi ca mai esti capabil sa inveti inca 10 ani pe branci, atunci fa-o, fiindca la medicina se invata pe rupte de dimineata pana noaptea, timp de 6 ani, apoi 4 ani de rezidentiat unde invati si lucrezi in acelasi timp, taman bine sa ajungi la 37 de ani cand ai terminat cu studiile medicale.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aiurea nu ar fi, dar trebuie sa tii cont ca abia dupa vreo 10 ani de invatat ai sa ai un salariu cat de cat decent din medicina. Daca ai cum sa te intretii pana la 36 ani...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ar fi aiurea.

| intrebsitsitsit44 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar oare cum e posibil sa fiu eu singurul om care a aflat ca sunt oameni cu telepatie care pot sa stie de tine ce faci? e foarte ciudat, oare sunt singurul care a primit astfel de "spoiler"? si exista vreo metoda sa iesi din raza de telepatie a lor?

| intrebsitsitsit44 a răspuns (pentru sadrian46):

Ma refer sa am ghinionul de a fi singurul care a aflat in cazul in care eu nu am, ca asa evident ca astia care au puteri telepatice stiu de ele, dar tot nu inteleg de ce unii se lauda cu ele si altii le tin ascunse? ca daca ar fi periculos nu ar zice nu ar face public.

| sadrian46 a răspuns (pentru intrebsitsitsit44):

Dacă ești singur, mai găsești câțiva ca tine internați la.