| PanaitescuMarian a întrebat:

Salut, am terminat acum un an școala de poliție și aș vrea să mă apuc de facultatea de drept la fără frecvență pentru ca mai apoi, dacă se scot locuri la ofițeri să încerc, dar întrebarea mea este: după ce termin această facultate, este adevărat că îmi va crește salariul inițial cu 25% sau pentru acest lucru trebuie îndeplinită și altă condiție? Dau fundă, mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca faci facultatea pe cont propriu s-ar putea sa nu-ti ajute. Acum doi ani a iesit un agent de politie la pensie. Avea facultatea facuta dar nu si-a gasit loc si nu l-au pus pe o functie din corpul ofiterilor (sa zicem ca la armata). De cele mai multe ori trebuie sa accepti sa fii mutat la alt inspectorat de politie si el n-a vrut.