| MiculFaraon a întrebat:

Salut! Am terminat facultatea de tehnica dentara acum 2 ani. Anul trecut m-am apucat de postliceala de asistenti medicali si acum am terminat primul an si mai am 2 ani si o voi termina. In aceasta vara am intrat la facultatea de medicina dentara. Credeți ca ar fi cazul sa las postliceala de asistenti si sa ma duc la medicina dentara? Am 22 de ani. Sunt foarte nedumerit, tin sa precizez ca imi plac foarte mult ambele meserii. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Si fiica mea a facut deja tehnica dentara si acum e anul 4 la stoma.Sub nici o forma dupa ce va termina aceasta facultate nu se va mai intoarce sa faca dinti.E mai bine platit ca medic decat ca tehnician.Tu crezi ca daca devii stomatolog, vei mai lucra ca asistent? Sau tehnician? Oricum nici in paralel nu vei putea merge

| JustDeedee a răspuns:

Bănuiesc că totuși ți-ar plăcea mult mai mult să lucrezi ca și medic decât ca și asistent.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu renunta. La poslicela nu trebuie sa fii prezent zilnic, trebuie doar sa inveti si nu e chiar asa mult de invatat. Daca se intampla ceva si nu reusesti sa termini facultatea de medicina dentara sau daca doresti sa te reprofilezi, o sa-ti para rau ca ai renuntat la postliceala