| Cîrstian_Andu_1996 a întrebat:

Salut, am terminat filologia si am ceva neclaritati in ceea ce priveste alegerea unei facultati. In princiupiu mi-ar placea ceva cu deschidere catre uniunea europeana, sau ceva ce tine de relatiile internationale. Dupa lungi sesiuni de dezbatere am ajuns la 4 facultati cu dubii mari in alegerea celei finale. Asadar, Relatii Internationale si Studii Europene in cadrul Universitati de Istorie(UB), Relatii internationale si Studii Europene la SNSPA, Studii de Securitate in cadrul Facultatii de Stiinte Politice(FSPUB) si Relatii Internationale in limba engleza (FSPUB), ce pareri aveti? Care ar fi cea mai potrivita?(Stiu ca parerile gen: doar IT, sau Poli s.a.m.d sunt cele mai frecvente, dar asta e alegerea mea si as ruga doar cunoscatorii sa raspunda)

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

As alege una din ultimele doua variante, iar daca as avea bani le-as alege pe ambele.