| AllecsRazwan a întrebat:

Salut,am terminat si eu a 12-a in Bucuresti si nu prea gasesc ceva comvenabil de munca! Adica as vrea ceva la 8 ore pentru a avea timp sa invat pentru BAC! ceva idei sugestii site-uri?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

De munca nu prea se mai gaseste deloc, convenabil nici atat, mai ales si fara studii/bac. Incearca pe la McDonald's, pto avea acolo si part-time, cat lucrezi atat esti platit si lucrezi cat vrei, stii programul sigur cu cat si cand vrei sa lucrezi (dimineata, seara etc.) si-ti poti organiza timpul de invatat. IN plus ti-as recoamnda sa incerci sa faci un curs de calificare ceva, vezi ca cei de la agentiile de somaj din sectorul de care apartii organizeaza cursuri gratuite de frizeri, instalatori, electricieni etc, urmareste si fa si un curs din asta ca-i tare bine sa stii sa faci ceva concret, iti gasesti mai usor ceva d elucru. Succes!

2 răspunsuri:
| amelicika a răspuns:

Ai putea sa vinzi bratari

| marian951 a răspuns:

Ai putea sa iti cauti de munca undeva ca vanzator.Si cat timp nu sunt clienti te gandesti la diverse lucruri care au sa te ajute la materiile la care ai picat