| gabii97 a întrebat:

Am terminat stiinte ale naturii la un liceu bun din Craiova. O sa am media de bac 9 si putin... vreau sa dau la management sau marketing.ce ziceti? E ceva de viitor? Ma atrage domeniul si cred ca daca ma implic o sa fie ok..totusi, ma cam sperie toate articolele despre facultati inutile si chestii de genul. Ce ziceti? Pe care ramura sa merg?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ambele sunt de mare viitor, intr-o economie reala de piata.

| Dintrebare a răspuns:

Daca ai facut un liceu bun si inveti bine, cred ca ar fi cazul sa faci si o facultate serioasa. Management sau marketing poate fi a doua facultate. De exemplu poti face o facultate de economie/ drept si in paralel management.

| gabii97 explică (pentru Dintrebare):

Nu am ce alta facultate sa fac, nu sunt pregatit pentru vreo admitere. Eu ma gandeam doar la astea doua. Dreptul e exclus. Alte idei de facultati la care intri pe baza de dosar? Mersi mult!

| Booobooo941 a răspuns:

Daca o sa lucreszi intr-o tara bine deszvoltata, ramura asta e super ok. In Romania nu prea gasesti loc de munca daca termini aceste facultati

| gabii97 explică (pentru Booobooo941):

De asta ma tem..ca o sa lucrez intr-un domeniu total diferit