| Grhhaj a întrebat:

Salut, Am terminat un liceu tehnic, dar nu m-am axat pe aceasta meseriei, și am dorit sa fac un curs in it, dar am înțeles ca îți trebuie minim diploma de 12 clase, ce as putea face? Sau pe ce m-as putea duce sa îmi pot creea un viitor din ceva

4 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Trebuie sa inveti, sa stii/cunosti, ca un LICEU echivaleaza cu 12 clase. capishi, da?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai și ce liceul tehnic nu înseamnă tot 12 clase terminate?

| VelicanEmilia a răspuns:

Du-te la secretariarul liceului unde ai terminat si cere sa-ti scoata o copie a diplomei in caz de nu mai ai originalul. In caz de n-ai 12 clase terminate, te-as sfatui sa te înscrii la seral si sa le termini.

| sierra1 a răspuns:

Cursul ăla e un fel de pepsi-cola, dacă vrei să faci o treabă bună, fă o facultă