| AndonAleksandru a întrebat:

Am vazut multe întrebări despre cum sa devii actor si cât câștigi( mulți zic ca mori de foame). Faza este ca toate intrebarile astea sunt de acum 10 ani(2010). De a deveni actor, este practic unul dintre visurile mele si aș vrea sa stiu ce trebuie facut si cum?
Acum suntem in 2020 nu mai suntem in 2010 si aș vrea sa stiu cele mai recente si mai bune informații despre aceast job! Aștept răspunsuri de la cei care chiar stiu ceva in privința acestui domeniu!

Răspuns Câştigător
| Qzckaiz a răspuns:

Si eu sincer sunt pasionat si mi-ar placea sa joc intr-un film/serial, ma fascineaza chestia asta, dar in Romania. Nici nu prea avem universitati de cinematografie/ actorie etc. Singura noastra sansa este sa ajungem in USA si sa avem un agent. Oricum sunt si lectii de actorie deci ar fi bine sa te interesezi si sa iei cateva, nu astepta de pe o zi pe alta ca asa nu merge. Dar cum am zis in Romania sigur mori de foame. Era bine si daca eram turci, acolo nu mori de foame cu 15k euro pe episod sau pe doua, oricum ce conteaza ce cred ceilalti? Tu sa fii sigur pe tine si o sa ajungi acolo unde trebuie.

| AndonAleksandru explică (pentru Qzckaiz):

Nu sunt in Romania. Acum locuiesc in Italia. Daca o sa incep aici sa fac un liceu de actorie, poate iesi ceva din asta? Văzând ca nu sunt in Romania ci in Italia!

2 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

"Acum suntem in 2020 nu mai suntem in 2010"
acum nu mai sunt asa de multi actori in devenire, sunt doar MULT MAI MULTI, deci iti doresc succes SA MORI DE FOAME CU SUCCES!
cum era aia, la americani e un proverb:
"doesn't matter what you know, all it matters is who you know"
(nu conteaza ce stii, tot ce conteaza e pe cine stii)
la Hollywood e putin diferit:
"doesn't matter what you know, all it matters is who you blow"
(nu conteaza ce stii, tot ce conteaza e cui ii faci seccz oral)

iar in rrrromInica, exemplul e CATEGORIC: loredana de RAHAT GROAZA, care E URATA CU ULTIMILE SPUNE, dar e marea vedeta NENOROCITA romaneasca (si mi se rupe ce voce are, tot e "show business" in care TOT E URATA CU **ULTIMILE** SPUME... mve cu respect)