| AnakinSW a întrebat:

Salut! Am venit aici cu o intrebare legată de o posibilă carieră.
Ce părere aveți despre UNEFSB? Poți ieși profesor din câte am înteles și chiar asta mă interesează. Sunt pasionat de sport și de dorința de a învăța/forma pe alții.
Câți ani de studii sunt? Ajută cu ceva dacă faci și master + doctorat?
Despre salariul de profesor de educație fizică și sport nu știu dacă are rost să întreb, mă aștept să aud ceva de genul 2500 - maxim 4500 de lei.
Pe lângă meseria de profesor poți fi și antrenor personal. ceva., în sală?
Și ultima întrebare - merită? Am văzut că taxa ar fi undeva la 800 de euro/an ~ 3900 de lei.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti deveni profesor daca faci si un modul pedagogic.
Ca si in orice alta meserie, tu decizi daca ceva iti merita sau nu sacrificiul depus.