| Bogdan0921 a întrebat:

Anul acesta intru clasa a 8 a și mă gândesc la ce liceu sa dau... Am 2 variante: ori la un liceu militar ori la unul civil. Am auzit ca la un liceu militar semnezi un contract. Puteți sa îmi spuneți ce facultati pot urma dupa liceul militar?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi detalii despre Colegiile militare în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......nformatii/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, sincer, mergi la liceul militar, poti urma academia fortelor terestre dupa, si merita, armata nu mai e asa grea ca alta data, plus salariu mare si loc de munca stabil dupa terminarea academiei. Daca mergi la facultate, ai peste 90% sanse sa nu faci nimic cu ea.

| Zacase a răspuns:

După liceul militar poti urma aceleasi facultati ca dupa unul civil. Singura diferenta e ca din cauza regimului nu o sa iesi chiar bata din el...
Dar pana acolo mai e, ia zi ce medie ai, la militar nu intri cu 7 laughing

| Bogdan0921 explică:

Florentin121 eu vreau sa dau la facultatea de pompieri care este tot o academie militara... adică armata... si de aia întreb dacă mă pot duce la aceasta academie după liceu militar

| Bogdan0921 explică:

Zacase am media pe clasa a 7 9.90