| XxP6N1H3RxX a întrebat:

Anul acesta vreau sa dau la un liceu mate-info.Si sunt curios cat de grea este matematica, imi puteti spune?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foare grea matematica pentru cei care nu o stapanesc, pentru cei care se "joaca" cu numerele (are legatura cu logica) nu va fi grea deloc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La profil mate info se face cea mai grea matematica din toate profilele de la liceu

| Korman a răspuns:

Depinde de cunostintele pe care le--ai acumulat pana acum.

| Georgiana2505 a răspuns:

Depinde la ce nivel esti tu. Daca iti place si esti dispus sa te implici, sa iti faci temele, sa inveti cat de cat nu vei avea probleme.
Sunt si cateva lucruri mai grele dar daca iti faci mereu temele vei prinde ritmul.Matematica se invata cu creionul in mana.
Inainte sa dai la profil mate-info gandeste-te foarte bine! Analizeaza-te pe tine, analizeaza-ti cunostintele.