| MadoarenPuya a întrebat:

Salut!
Are cineva experiență ca agent de paza/securitate în Mall-uri?

Voiam sa aflu pro și contro la jobul asta înainte sa ma angajez.

Situația mea e cam complicata și am nevoie de un job cât mai repede pentru chirie, am văzut ca sunt multe anunțuri pe la 2000/3000 lei net pe luna și momentan pentru mine e mai mult decât ok, dar voiam sa aflu părerea la cineva care a lucrat deja acolo.

Va mulțumesc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Invata Legea 333/2003 si fa ce-ti spune seful tau de tura! Nu este complicat. Am si eu cativa ani de asta. Te descurci cu putina atentie.
Spre deosebire de individul de mai sus eu iti spun ca este un serviciu care necesita multa atentie. Nu este nici usor sa stai 12 ore (asa faceam noi cand am fost la banci12 cu 24 si cand eram de noapte 12 cu 48) in picioare si atent la ce se intampla in magazin. Dar daca m-am descurcat eu care aveam peste 50 de ani, tu care esti tanar te vei descurca si mai bine.

| sierra1 a răspuns:

"am nevoie de un job cât mai repede pentru chirie"

in cazul ăsta nu mai aștepta, ia-l că se ocupă!

| 1234568807 a răspuns:

Pai meserie mai usoara decat agent de paza nu cred ca exista pe lumea asta, tot ce faci e sa stai, dar totusi nu ai gasit altceva mai bun? Din salariu de la meseria asta nu prea iti poti platii chiria si sa mai si traieste de pe o zi pe alta, asta e mai mult o munca pentru oamenii batrani care sunt pensionati si vor sa mai faca niste bani, salariul fiind minim pe economie