| Masyx a întrebat:

Salut!
As avea nevoie de o informatie, va rog, in legatura cu instructia subofiterilor jandarmi.
Am stagiul militar satisfacut, deoarece lucrez ca SGP in MApN si voiam sa stiu daca, avand acest stagiu, instructia la
una dintre cele doua scoli, Dragasani sau Falticeni va fi egala la numarul de zile/luni ca si al celorlalti cursanti.
Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, perioada de scolarizare va fi aceeasi si pentru tine, ca si a celorlalti elevi.

| Masyx explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos de informatie!

| mi25 a răspuns:

Ai incercat sa intri pe filiera directa? Cunosc SGP-isti din MApN care au fost incadrati direct subofiteri la jandarmi.

| Masyx explică (pentru mi25):

Am tot urmarit sa vad daca se scot locuri, dar deocamdata nu s-a anuntat nimic, pentru ca ar fi o posibiltate buna.
Din cate stiu, pe filiera directa se fac doar 3 luni.