| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! Aș dori ceva informații despre munca in afara prin agenții din Romania. Merita sa fi angajat în această condiție? De ce? Te vei descurca fara o limbă străină? Aș dori să am mai multe detalii...

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar ca muncitor necalificat la un alt roman, si de multe ori la negru, adica fara asigurare in caz de accidente si cu salariu mic.

Daca nu stii o limba straina si nu ai nici o calificare, parerea mea este sa incerci sa te califici in tara, la o profesionala sau postliceala ori sa muncesti aici, macar nu-ti risti viata prin constructii pe afara, pentru cativa euro.