| anprfl a întrebat:

Salut, as dori o parere. Am 20 de ani, am terminat mate-info intensiv info, in timpul liceului m-am axat pe invatat programare. Acum un an am intrat la 2 din cele mai bune facultati de info din Romania (Bucuresti si Iasi).

Am incercat sa ma ocup de una dintre ele, n-am mai avut rabdare sa termin anul (info Iasi). Acum ma gandesc sa fac administrare afaceri la distanta.

As vrea sa vad cateva pareri in contextul urmator: eu am business-ul meu deschis, am clienti, produc lunar peste 3000 de euro (profit)/(da, nu e mult) si stiu foarte bine ca tot o sa mai urc. Efectiv ma enervez cand aud sa-mi pierd timpul cu facultatea. Mentionez ca de cativa ani am invatat sa ma documentez singur pentru tot ce am nevoie chiar si in viata de zi cu zi. Ca exemplu bacul l-am luat cu 9, 30 parca invatand singur, la inceputul clasei 12 eram de nota 3 rolling on the floor))

Stiu foarte bine ca diploma aia nu ma va ajuta, nu o sa ajung angajat.
Mersi pentru timpul acordat si imi scuzati unele greseli de exprimare/redactare.

Răspuns Câştigător
| Nouvel a răspuns:

Branza buna in burduf de caine!

Toti analfabetii (la propriu!) cu note de 5-6 fac o facultate si ne dau cu diploma peste nas "ca au studii". Iar tu consideri asta pierdere de timp? Daca iti merge asa de bine, Administrarea afacerilor te va ajuta si mai mult pe viitor. Nu te ajuta doar daca te angajezi undeva. Daca spui ca stii sa cauti, vei afla cum e cu afacerile si... studiile.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te felicit. Nici Bill Gates nu are facultate.