| Auray a întrebat:

Salut as dori sa stiu si eu toate studiile necesare pentru web design.
FUNDA
scuze daca am gresit categoria

Răspuns Câştigător
| andreo92 a răspuns:

Inca nu exista facultate sa predea asa ceva in Romania.

Web design inseamna :

- Design : adica partea grafica, felul cum va arata site-ul facut intr-un program precum Photoshop sau Corel Draw

-Front-End : adica persoana care transforma ce ai facut tu din Photoshop in cod html&css

Web designer si Front End developer sunt 2 meseri complementare. Multe firme cer mai noi sa stii si design si cod... ceea ce e munca de doi oameni si pentru care ar trebui sa fi platit o caruta de bani insa greu sa fi bun pe amandoua.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Web designul implicat drept studii ceva legat de arta. Exista diverse sectii de design la facultatea de arte.

Singur nu faci confuzie intre web design si web development?

| Auray explică (pentru andreo92):

Ma duc in america happy

| Auray explică (pentru suntserios):

Nu nu fac confuzie