| christinebubu a întrebat:

As dori si eu cateva informatii despre facultatea de psihologie.Pe ce se bazeaza mai exact..partea reala sau umana?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Umana, sigur ca umana. Reala, doar la partea de procente si probabilitati, se fac si probleme dar chiar e nevoie in practicarea meseriei de aceste probabilitati, bazate pe logica. In afara de aceasta parte de real, restul e aproape ireal happy fascinant, inveti sa comunci cu oameni, sa castigi increderea, sa oferi incredere, sa citesti un om, sa citesti printre randuri, sa citesti gesturi, etc.

3 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu partea reala in niciun caz. adica stiu ca la uman se invata foarte multa psihologie pana la urma psihologia tine de uman

| passispass a răspuns:

Se bazeaza pe comportamentul si gandirea unui om. Cum sa il citesti.
Cum sa iti dai seama ce vrea el sa faca.
Te invata ce fel de om este.
Te invata ce trebuie sa faci sa calmezi un om.
Cum sa il calmezi.
Te invata sa vorbesti cat mai logic cu un om. Funda :*

| christinebubu explică (pentru passispass):

Voiam sa stiu daca se merge pe partea reala, adica daca are legatura cu matematica, chimia etc