| columbo123 a întrebat:

Salut,as putea deveni inginer civil/electric daca am facut un liceu economic?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti ajunge inginer fara facultate in domeniu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este imposibil sa ajungi inginer doar cu un liceu terminat!

Inginer ajungi numai daca terminarea unei Facultati si luarea licentei la terminarea ei.

Terminand un liceu economic, poti ajunge un simplu muncitor, in meseria/ profesia pe care ai studiat-o la liceu, depinzand strict de profilul terminat: cofetarie, patiserie, turism, contabilitate, samd.
Tu ce profil ai avut?

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| relian a răspuns:

Faci liceu si vrei sa fii inginer, laughing asta da, e bun si asa rau. Daca faci un liceu, indiferent ce liceu este, oricare liceu din lumea asta, NICIODATA nu vei fi inginer.

Orice inginer de pe planeta asta, are facuta o facultate, nu exista inginer fara facultate.

| LisaJulie a răspuns:

Poți sa devii dar mai întâi sa faci o facultate de preferat inginerie

| MistarGoGu a răspuns:

Doar DACA ești boss pe Mate și Fizica ca o sa bagi En-gros din astea 2 mai ales pe parte de electrica!