| Calyph a întrebat:

As vrea sa adresez aceasta intrebare persoanelor care lucreaza in politie,sau care au cunoscuti acolo.Ce profil anume ati urmat in facultalte(poate formulez gresit) si cum sta treaba cu gradele? De asemenea, ce salarii sunt in ziua de azi?

2 răspunsuri:
| Shikazirukato a răspuns:

Nu trebuie sa fi faci vreo acultate anume, trebuie doar sa absolvi Scoala de agenti de politie sau Academia. Ramane la aprecierea ta ce ai de gand sa facii...

| Calyph explică:

Prin facultate ma refeream la Academia de Politie..Adică cum e acolo mai exact?